مشکل تغییر نام شناسنامه

5 سال پیش طی یک رابطه که البته با محرمیت و قبول من و مردی که به او علاقمند بودم و به صورت غیر رسمی (ثبت نشده) باردار شدم. متاسفانه ایشان بعد از ماجرای بارداری من را ترک کردند و کلا هیچ اطلاعی از ایشان نداشتم. به خاطر حفظ آبرو موضوع را با یکی از همکاران مطرح کردم و ایشان پذیرفتند که عقد موقتی بین ما ثبت شود تا من بتوانم برای فرزندم شناسنامه بگیرم و از طرف خانواده طرد نشوم. این اتفاق افتاد و ما بعد از گرفتن شناسنامه جدا شدیم و الان دختر من 5 ساله است. با شناسنامه ای که نام فرد مذکور بعنوان پدر در آن ثبت شده. حال ایشان می خواهند مجددا ازدواج کنند و می خواهند اسم دخترم را از شناسنامه حذف کنند و خود من هم تمایل دارم شناسنامه را با نام فامیل خودم بگیرم. اما مطرح کردن قانونی این کار مستلزم فرایند قانونی و محکمه و تا جایی که پرسیدم قسم خوردن ایشان است که البته ایشان می پذیرند اما برای من بسیار ناخوشایند است. آیا راه دیگری وجود دارد که بدون نیاز به دادگاه و با مراجعه به اداره ثبت یا هر روش دیگری این فرایند با حفظ آبرو انجام شود؟ مساله ی هزینه ها در اینجا اصلا مهم نیست صرفا انجام سریع این کار و راحت ترین راه برای آن است. لطفا مرا راهنمایی کنید و اگر پروسه ای وجود دارد و شما توان انجام آن را دارید اطلاع دهید تا حضورا خدمتتان مراجعه کنم. از وقت گرانبهایی که صرف مطالعه ی این مطلب کردید سپاسگزارم.

وضعیت: بسته (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
3,074 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۱/۰۴/۲۵ ۱۴:۵۷:۱۲