امتناع از ثبت مدارک دست نویس توسط دفتر قضایی زندان

با قرار بازداشت موقت که هنوز قرار وثیقه برایش تعیین نشده بود زندانی شدم کد خدا با یک وکیل ازمن شکایت کرده و ادعا کرده که من زمین کشاورزی اش را بزور غصب کرده ام در صورتی که زمین را خود کدخدا به من اجاره داد و من محصول کاشتم و برداشت کردم و به خود کدخدا دادم تا برایم بفروشد و اجاره زمین را از آن بردارد و بقیه را به من بدهد که من برای اثبات بی گناهی قصد ثبت لایحه با پیوست قراردادهای دست نویس و حساب و کتاب خرید و فروش که به امضای دو طرف رسیده که انهم دست نویس است داشتم ولیکن نماینده پیشخوان قضایی داخل زندان می گوید ما دست نویس را ثبت نمی کنیم و چند روز پیش معاون قضایی رئیس کل برای ملاقات با زندانیان به زندان امده بود و من قضیه توضیح دادم که در روستا اکثر قراردادها و حساب و کتابها دست نویس است و من برای اثبات ادعای خود باید بتوانم مکاتبات دست نویس را ثبت کنم و مدد کار هم گفت که کارشناس خط می تواند صحت این قرارداد را تایید کند معاون قضایی نماینده پیشخوان را خواست و از او سوال پرسید که چرا دست نویس ثبت نمی کنید ایشان گفتند بازپرسها گفتند قرارداد دستی ثبت نکنید و بعنوان سند قبول نکنید تا در استان جا بیافتد که فقط اسناد رسمی قابل قبول است و چون دستنویس اکثرا بد خط و نا خوانا هستند برایشان سخت است که آنرا مطالعه کنند دستور اکید دادند که ثبت نکنید و معاون قضایی به من گفت برای هیچکس ثبت نمی کنند برای شما ثبت نمی کنند قانون است خانواده ام را به چند دفتر پیشخوان فرستادم انها گفتند به ما گفتند دست نویس ثبت نمی کنن ولی در استانهای دیگر انجام می دهند و حتی بوسیله خانواده ام به بازپرس مدارک دست نویس ارائه دادم انرا جزء مدارک نپذیرد و گفت دست نویس است ما بیکار نیستیم کارشناس خط بیاوریم برای یک روستایی احمق بی سواد وقت دادگاه تلف کنیم حالا چگونه بی گناهی خود را ثابت کنم ایا این کار قانونی که مدارک دست نویس ثبت نمی شود و من به کجا شکایت کنم که مدارک دست نویس قبول نمی کنند و بتوانم مدارک دست نویسم را جزء مدارک پرونده بگذارم.

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: موارد متفرقه
5 پاسخ
2,376 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ ۰۷:۲۳