شکایت بابت اجاره دانشجویی

سلام. من دانشجو هستم و زمانی دنبال خانه و همخانه میگشتم با آگهی خانه ای رو به رو شده بودم که با عنوان همخانه، مستاجر میگرفت، صاحب خانه خانمی هستن هشتاد ساله که دو تا از اتاق های خود را به صورت دو تخت و چهار تخته با یک قرارداد دستی نوشته شده، به افراد دانشجو و کارمند اجاره می دهد، و خود نیز در آنجا زندگی میکند اما مشکل اینجاست که او فردی است که انگار مشکل روانی دارد
و کارهای خود را به دست ما بچه های مستاجر می دهد که انجام دهیم و اگر از او سرپیچی کنیم یا حرفش را گوش ندهیم ما را تهدید به بیرون کردن از خانه می کند،
همچنین خود به خود و سر لج وسایل اتاق ها و بچه ها را جا به جا می کند و موجب نارضایتی و عدم آرامش بچه ها شده است،
حتی یک بار یکی از بچه ها که روز اول عید اینجا مانده بود را اصرار داشت که از خانه بیرون کند با این دلیل که دوست دارد تنها در ایام عید در خانه باشد!!!
همچنین سر لج با یکی از بچه ها که او را مجبور کند زودتر از موعد قراردادش پا شود، یک تخت دیگر در اتاق دو نفره گذاشته و میگوید می خواهم این اتاق کوچک را سه تخته کنم (درحال که این اتاق از اول دو تخته بوده ولی توی قرارداد قید نشده که اتاق دو نفره است)،
همچنین اجاره را اول ماه میگیرد
این خانوم حتی مجوز برای اجاره ندارد، ولی قرارداد یکساله دستی میبنند و از بچه ها ماهانه مبلغ 850 هزار میگیرد و کاری می کند که بچه ها (به دلیل عدم آرامش روانی از این خانه قبل از این که قراردادشان تموم شود ) خانه را با اعصاب داغون و مجبوری و عدم آرامش ترک کنند.
می خواستم ببینم راهی هست که بتوانم جلوی این شخص را بگیرم و چه نوع شکایت و چگونه باید این کار را انجام دهیم و همچنین چقدر مراحل آن طول می کشد.
با تشکر از شما

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: موارد متفرقه
حوزه قضایی: تهران
1 پاسخ
2,312 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۱۲:۱۱